0251.125MAT1
0251.125MAT1 Littelfuse Inc.
littelfuse_fuse_251_253_datasheet.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BRD MT 125MA 125VAC/VDC AXL
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A AC, 300A DC
Current Rating (Amps): 125 mA
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V