02CO025.Z Littelfuse Inc.
British_HRCII-C_Fuses.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 600VAC/250VDC
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.827" Dia x 2.205" L (21.00mm x 56.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 25A
Mounting Type: Bolt Mount
Response Time: Slow Blow
Applications: Motor Protection
Approval Agency: CSA
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 80kA DC
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 600 V
Voltage Rating - DC: 250 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FUSE CARTRIDGE 25A 600VAC/250VDC, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.827" Dia x 2.205" L (21.00mm x 56.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 25A, Mounting Type: Bolt Mount, Response Time: Slow Blow, Applications: Motor Protection, Approval Agency: CSA, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200kA AC, 80kA DC, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 600 V, Voltage Rating - DC: 250 V.