047101.5MRT1
047101.5MRT1 Littelfuse Inc.
471SERIES.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BRD MNT 1.5A 125VAC/VDC AXL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CSA, PSE, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 1.5 A
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V