0473.375YRT3L
0473.375YRT3L Littelfuse Inc.
473%20Series.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BRD MT 375MA 125VAC/VDC AXL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 375 mA
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V