0473.500MRT1HF
0473.500MRT1HF Littelfuse Inc.
littelfuse-fuse-473-datasheet?assetguid=bb65f47b-66ae-4417-a915-a0cd217f2973
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BRD MT 500MA 125VAC/VDC AXL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.135" Dia x 0.280" L (3.43mm x 7.11mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CSA, UR
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Current Rating (Amps): 500 mA
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V