0491.750MAT1
0491.750MAT1 Littelfuse Inc.
491_Series_r4.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.110" Dia x 0.280" L (2.80mm x 7.11mm)
Fuse Type: Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 50A
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 750 mA
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 125 V