0ATO010.TPGLO Littelfuse Inc.
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC 10PK
Packaging: Bulk
Package / Case: Blade, ATO/ATC
Color: Red
Size / Dimension: 0.750" L x 0.200" W x 0.480" H (19.05mm x 5.08mm x 12.19mm)
Fuse Type: Automotive
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Approval Agency: CSA, UL
Current Rating (Amps): 10 A
Voltage Rating - AC: 32 V
Voltage Rating - DC: 32 V