0HEV040.SXBD2Y Littelfuse Inc.
HEV_Series_Rev2012.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: FUSE CARTRIDGE 40A 425VDC BOLT
Packaging: Bulk
Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Size / Dimension: 0.469" Dia x 2.559" L (11.90mm x 65.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 40A
Mounting Type: Bolt Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: Lift Trucks
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Voltage Rating - DC: 425 VDC
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: FUSE CARTRIDGE 40A 425VDC BOLT, Packaging: Bulk, Package / Case: Cylindrical, Blade Terminal (Bolt), Size / Dimension: 0.469" Dia x 2.559" L (11.90mm x 65.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 40A, Mounting Type: Bolt Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: Lift Trucks, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Voltage Rating - DC: 425 VDC.