10ETF02FP
10ETF02FP Vishay General Semiconductor - Diodes Division
10ETF_FPPbF_Soft_Recovery_Series.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE GP 200V 10A TO220ACFP
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2 Full Pack
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 145 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 10A
Supplier Device Package: TO-220AC Full Pack
Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE GP 200V 10A TO220ACFP, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2 Full Pack, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 145 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 10A, Supplier Device Package: TO-220AC Full Pack, Operating Temperature - Junction: -40°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 200 V.