11B125024220 LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC x4,NO x2; 1250A
Manufacturer series: B
Mounting: screw
Integrated auxiliary contacts: NC x4; NO x2
Leads: screw terminals
Contacts configuration: NO x3
Operating temperature: -50...60°C
Height: 360mm
Width: 540mm
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Control voltage: 220...240V AC
Insulation voltage: 690V
Max. operating current: 1250A
Type of contactor: 3-pole
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC x4,NO x2; 1250A, Manufacturer series: B, Mounting: screw, Integrated auxiliary contacts: NC x4; NO x2, Leads: screw terminals, Contacts configuration: NO x3, Operating temperature: -50...60°C, Height: 360mm, Width: 540mm, Supply voltage frequency: 50/60Hz, Control voltage: 220...240V AC, Insulation voltage: 690V, Max. operating current: 1250A, Type of contactor: 3-pole.