11B63010000060 LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; 60VAC,60VDC; 1000A; screw; B; W: 194mm
Leads: screw terminals
Manufacturer series: B
Mounting: screw
Contacts configuration: NO x3
Operating temperature: -50...70°C
Width: 194mm
Height: 476mm
Max. operating current: 1kA
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Control voltage: 60V AC; 60V DC
Insulation voltage: 690V
Type of contactor: 3-pole
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; 60VAC,60VDC; 1000A; screw; B; W: 194mm, Leads: screw terminals, Manufacturer series: B, Mounting: screw, Contacts configuration: NO x3, Operating temperature: -50...70°C, Width: 194mm, Height: 476mm, Max. operating current: 1kA, Supply voltage frequency: 50/60Hz, Control voltage: 60V AC; 60V DC, Insulation voltage: 690V, Type of contactor: 3-pole.