11B630100040060 LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 4-pole; NO x4; 60VAC,60VDC; 1000A; screw; B; W: 259mm
Type of contactor: 4-pole
Contacts configuration: NO x4
Control voltage: 60V AC; 60V DC
Max. operating current: 1kA
Mounting: screw
Manufacturer series: B
Leads: screw terminals
Width: 259mm
Height: 476mm
Insulation voltage: 690V
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Operating temperature: -50...70°C
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 4-pole; NO x4; 60VAC,60VDC; 1000A; screw; B; W: 259mm, Type of contactor: 4-pole, Contacts configuration: NO x4, Control voltage: 60V AC; 60V DC, Max. operating current: 1kA, Mounting: screw, Manufacturer series: B, Leads: screw terminals, Width: 259mm, Height: 476mm, Insulation voltage: 690V, Supply voltage frequency: 50/60Hz, Operating temperature: -50...70°C.