11BG09T2A12060 LOVATO ELECTRIC
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 4-pole; NC x2 + NO x2; 120VAC; 9A; BG; screw terminals
Mounting: for DIN rail mounting
Operating temperature: -40...60°C
Contacts configuration: NC x2 + NO x2
Leads: screw terminals
Height: 58mm
Width: 44mm
Max. operating current: 9A
Supply voltage frequency: 60Hz
Control voltage: 120V AC
Insulation voltage: 690V
Type of contactor: 4-pole
Manufacturer series: BG
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 4-pole; NC x2 + NO x2; 120VAC; 9A; BG; screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting, Operating temperature: -40...60°C, Contacts configuration: NC x2 + NO x2, Leads: screw terminals, Height: 58mm, Width: 44mm, Max. operating current: 9A, Supply voltage frequency: 60Hz, Control voltage: 120V AC, Insulation voltage: 690V, Type of contactor: 4-pole, Manufacturer series: BG.