11BG1201D110
11BG1201D110 LOVATO ELECTRIC
LOVATO-2-EN.pdf LOVATO-2-DE.pdf
Виробник: LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 110VDC; 12A; BG
Type of contactor: 3-pole
Contacts configuration: NO x3
Integrated auxiliary contacts: NC
Control voltage: 110V DC
Max. operating current: 12A
Mounting: for DIN rail mounting
Manufacturer series: BG
Leads: screw terminals
Width: 44mm
Height: 58mm
Insulation voltage: 690V
Operating temperature: -40...60°C
на замовлення 6 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 110VDC; 12A; BG, Type of contactor: 3-pole, Contacts configuration: NO x3, Integrated auxiliary contacts: NC, Control voltage: 110V DC, Max. operating current: 12A, Mounting: for DIN rail mounting, Manufacturer series: BG, Leads: screw terminals, Width: 44mm, Height: 58mm, Insulation voltage: 690V, Operating temperature: -40...60°C.