11BG1210A230
11BG1210A230 LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 230VAC; 12A; BG
Mounting: for DIN rail mounting
Integrated auxiliary contacts: NO
Contacts configuration: NO x3
Operating temperature: -40...60°C
Width: 44mm
Height: 58mm
Max. operating current: 12A
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Control voltage: 230V AC
Insulation voltage: 690V
Type of contactor: 3-pole
Manufacturer series: BG
Leads: screw terminals
на замовлення 7 шт:
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 230VAC; 12A; BG, Mounting: for DIN rail mounting, Integrated auxiliary contacts: NO, Contacts configuration: NO x3, Operating temperature: -40...60°C, Width: 44mm, Height: 58mm, Max. operating current: 12A, Supply voltage frequency: 50/60Hz, Control voltage: 230V AC, Insulation voltage: 690V, Type of contactor: 3-pole, Manufacturer series: BG, Leads: screw terminals.