11BGP0910A230
11BGP0910A230 LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 230VAC; 9A; BG
Manufacturer series: BG
Max. operating current: 9A
Operating temperature: -40...60°C
Leads: for PCB
Integrated auxiliary contacts: NO
Width: 44mm
Height: 58mm
Control voltage: 230V AC
Type of contactor: 3-pole
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Insulation voltage: 690V
на замовлення 3 шт:
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole; NO x3; Auxiliary contacts: NO; 230VAC; 9A; BG, Contacts configuration: NO x3, Mounting: for DIN rail mounting, Manufacturer series: BG, Max. operating current: 9A, Operating temperature: -40...60°C, Leads: for PCB, Integrated auxiliary contacts: NO, Width: 44mm, Height: 58mm, Control voltage: 230V AC, Type of contactor: 3-pole, Supply voltage frequency: 50/60Hz, Insulation voltage: 690V.