11BGR1201A110 LOVATO ELECTRIC
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 3-pole reversing; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 12A
Leads: screw terminals
Operating temperature: -40...60°C
Integrated auxiliary contacts: NC
Contacts configuration: NO x3
Height: 58mm
Width: 88mm
Max. operating current: 12A
Control voltage: 110V AC
Supply voltage frequency: 50/60Hz
Insulation voltage: 690V
Написати відгук
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 3-pole reversing; NO x3; Auxiliary contacts: NC; 12A, Leads: screw terminals, Operating temperature: -40...60°C, Integrated auxiliary contacts: NC, Contacts configuration: NO x3, Height: 58mm, Width: 88mm, Max. operating current: 12A, Control voltage: 110V AC, Supply voltage frequency: 50/60Hz, Insulation voltage: 690V, Type of contactor: 3-pole reversing, Manufacturer series: BG, Mounting: for DIN rail mounting.