12CTQ030
12CTQ030 SMC Diode Solutions
12CTQ030-45(S)%20N1066%20REV.B.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 6A TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 30 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 6A TO-220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 600 mV @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 800 µA @ 30 V.