Продукція > MIGHTYZAP > 12LF-42PT-40
12LF-42PT-40
12LF-42PT-40 mightyZAP
12Lf-xxPT-40.pdf
Packaging: Box
Voltage - Rated: 12VDC
Type: Linear Actuator
Accuracy: 30µm
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Termination Style: Cable with Connector
Duty Cycle: 50%
Stroke Length: 1.575" (40.00mm)
Part Status: Active
Speed: 0.67 in/s (17.1 mm/s)
Feedback Type: Potentiometer
на замовлення 40 шт:
Написати відгук
Description: Micro/Mini Linear Servo Actuator, Features: Integrated Controller, Packaging: Box, Voltage - Rated: 12VDC, Type: Linear Actuator, Accuracy: 30µm, Operating Temperature: -10°C ~ 60°C, Termination Style: Cable with Connector, Duty Cycle: 50%, Stroke Length: 1.575" (40.00mm), Approval Agency: CE, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Gear Reduction Ratio: 20, Motor Type: Brushed (Coreless), Part Status: Active, Speed: 0.67 in/s (17.1 mm/s), Construction: Lead Screw, Load Force (Dynamic): 18.88lbf (84.0N), Feedback Type: Potentiometer.