15BJ8-5CAH
15BJ8-5CAH Eaton - Electronics Division
15BJ_High_Reliability_DS.pdf
Виробник: Eaton - Electronics Division
Description: TVS DIODE 8.5VWM BI
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Applications: Automotive, Telecom
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 97.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V
Supplier Device Package: SMBF
Unidirectional Channels: 1
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 15.4V
Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Active
Написати відгук
Description: TVS DIODE 8.5VWM BI, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-221AA, SMB Flat Leads, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Applications: Automotive, Telecom, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 97.4A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 8.5V, Supplier Device Package: SMBF, Unidirectional Channels: 1, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 10V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 15.4V, Power - Peak Pulse: 1500W (1.5kW), Power Line Protection: No, Part Status: Active.