15KP120C
15KP120C Littelfuse Inc.
15KP Series.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TVS DIODE 120VWM 202.65VC P600
Packaging: Bulk
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 120V
Supplier Device Package: P600
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 125.69V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 202.65V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)