15KP54CA-B
15KP54CA-B Littelfuse Inc.
15KP Series.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TVS DIODE 54VWM 87.5VC P600
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 171A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V
Supplier Device Package: P600
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.5V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Написати відгук
Description: TVS DIODE 54VWM 87.5VC P600, Packaging: Bulk, Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 171A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 54V, Supplier Device Package: P600, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 60V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 87.5V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.