15KP58A-B
15KP58A-B Littelfuse Inc.
15KP%20Series.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: TVS DIODE 58VWM 94VC P600
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 160A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 94V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Power Line Protection: No
Part Status: Obsolete
Написати відгук
Description: TVS DIODE 58VWM 94VC P600, Packaging: Bulk, Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 160A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 58V, Supplier Device Package: P600, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 64.4V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 94V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No, Part Status: Obsolete.