15KP60A-AP
15KP60A-AP MCC (Micro Commercial Components)
15KP17(C)(A)-15KP280(C)(A)(R-6).pdf
Виробник: MCC (Micro Commercial Components)
Description: IC
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: R-6, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 154A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V
Supplier Device Package: R-6
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.3V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Написати відгук
Description: IC, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: R-6, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 154A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 60V, Supplier Device Package: R-6, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 66.7V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 97.3V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.