1641-471H API Delevan Inc.
1641.pdf
Виробник: API Delevan Inc.
Description: FIXED IND 470NH 580MA 250MOHM TH
Tolerance: ±3%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Size / Dimension: 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 250mOhm Max
Q @ Freq: 44 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant: 235MHz
Current - Saturation (Isat): 580mA
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 25 MHz
Part Status: Active
Inductance: 470 nH
Current Rating (Amps): 580 mA