Продукція > PORTESCAP > 16N28-210E.1
16N28-210E.1
16N28-210E.1 Portescap
DC%20Motor%2016N28.pdf
Виробник: Portescap
Description: STANDARD MOTOR 9700 RPM 7.5V
Packaging: Tray
Voltage - Rated: 7.5VDC
Size / Dimension: Round - 0.629" Dia (16.00mm)
Function: Standard
RPM: 9700 RPM
Type: DC Motor
Operating Temperature: -30°C ~ 85°C
Termination Style: Solder Tab
Power - Rated: 1.7W
Diameter - Shaft: 0.059" (1.50mm)
Mounting Hole Spacing: 0.394" (10.00mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.295" (7.50mm)
Motor Type: Brushed
Torque - Rated (oz-in / mNm): 0.410 / 2.9
Part Status: Active
на замовлення 53 шт:
Написати відгук
Description: STANDARD MOTOR 9700 RPM 7.5V, Packaging: Tray, Voltage - Rated: 7.5VDC, Size / Dimension: Round - 0.629" Dia (16.00mm), Function: Standard, RPM: 9700 RPM, Type: DC Motor, Operating Temperature: -30°C ~ 85°C, Termination Style: Solder Tab, Power - Rated: 1.7W, Diameter - Shaft: 0.059" (1.50mm), Mounting Hole Spacing: 0.394" (10.00mm), Length - Shaft and Bearing: 0.295" (7.50mm), Motor Type: Brushed, Torque - Rated (oz-in / mNm): 0.410 / 2.9, Part Status: Active.