175-361-JTW
175-361-JTW RCD Components
100-Series-Datasheet_RevI.pdf
Виробник: RCD Components
Description: RES 360 OHM 5% 10W AXIAL
Power (Watts): 10W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Axial
Temperature Coefficient: 20ppm/°C
Size / Dimension: 0.350" Dia x 1.720" L (8.89mm x 43.70mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -65°C ~ 350°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Axial
Resistance: 360 Ohms
Написати відгук
Description: RES 360 OHM 5% 10W AXIAL, Power (Watts): 10W, Tolerance: ±5%, Features: Moisture Resistant, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Axial, Temperature Coefficient: 20ppm/°C, Size / Dimension: 0.350" Dia x 1.720" L (8.89mm x 43.70mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -65°C ~ 350°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: Axial, Resistance: 360 Ohms.