Продукція > NORCOMP INC. > 192-015-113R171
192-015-113R171 NorComp Inc.
Backshel_Reference_Gde.pdf
Виробник: NorComp Inc.
Description: CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Features: Ground Strap, Grounding Indents, Shielded
Contact Finish: Gold
Current Rating (Amps): 5A
Contact Type: Signal
Flange Feature: Housing/Shell (4-40)
Part Status: Obsolete
Backset Spacing: 0.370" (9.40mm)
Написати відгук
Description: CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR, Features: Ground Strap, Grounding Indents, Shielded, Packaging: Tray, Connector Type: Plug, Male Pins, Contact Finish: Gold, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 15, Number of Rows: 2, Contact Type: Signal, Flange Feature: Housing/Shell (4-40), Termination: Solder, Connector Style: D-Sub, Contact Finish Thickness: FLASH, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Shell Material, Finish: Steel, Nickel Plated, Shell Size, Connector Layout: 2 (DA, A), Part Status: Obsolete, Backset Spacing: 0.370" (9.40mm).