1PGSMA150Z
1PGSMA150Z Taiwan Semiconductor Corporation
1PGSMA SERIES_B2102.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 150 V
Impedance (Max) (Zzt): 1000 Ohms
Supplier Device Package: DO-214AC (SMA)
Power - Max: 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 114 V
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 150V 1.25W DO214AC, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: DO-214AC, SMA, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Voltage - Zener (Nom) (Vz): 150 V, Impedance (Max) (Zzt): 1000 Ohms, Supplier Device Package: DO-214AC (SMA), Power - Max: 1.25 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 114 V.