Продукція > KEMET > 20HV16N102MN
20HV16N102MN KEMET
20HV16N102MN
Виробник: KEMET
Description: CAP CER HV
Tolerance: ±20%
Lead Style: Straight
Features: High Voltage, High Temperature
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.820" L x 0.350" W (20.83mm x 8.89mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Applications: Downhole
Lead Spacing: 0.700" (17.78mm)
Height - Seated (Max): 0.700" (17.78mm)
Capacitance: 1000 pF
Написати відгук
Description: CAP CER HV, Tolerance: ±20%, Lead Style: Straight, Features: High Voltage, High Temperature, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.820" L x 0.350" W (20.83mm x 8.89mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Applications: Downhole, Lead Spacing: 0.700" (17.78mm), Height - Seated (Max): 0.700" (17.78mm), Capacitance: 1000 pF.