25SEPF180M+TSS
25SEPF180M+TSS Panasonic Electronic Components
25SEPF180M
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 25V TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 232.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.65 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 25V TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 232.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.65 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції 25SEPF180M+TSS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
25SEPF180M+TSS 25SEPF180M+TSS Виробник : Panasonic 25SEPF180M Aluminium Organic Polymer Capacitors 25volts 180uF ESR 16mohm
товару немає в наявності
25SEPF180M+TSS Виробник : PANASONIC AAB8000C250.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 180uF; 25VDC; THT; ±20%; Ø8x12mm; Pitch: 3.5mm
Type of capacitor: polymer
Capacitance: 180µF
Operating voltage: 25V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø8x12mm
Terminal pitch: 3.5mm
Manufacturer series: OS-CON SEPF
Service life: 5000h
Operating current: 4650mA
Impedance: 16mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 8mm
Height: 12mm