25SR500LF
25SR500LF BI Technologies / TT Electronics
Datasheet_SingleTurn%20Trimmer_25-1132202.pdf
Виробник: BI Technologies / TT Electronics
Trimmer Resistors - Through Hole 1/2W 500 Ohms 10% SINGLE TURN
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Single turn THT trimmers, Description: Potentiometer: mounting; single turn; 500Ω; 500mW; ±10%; linear, Mounting: THT, Operating temperature: -55...125°C, Tolerance: ±10%, Characteristics: linear, Type of potentiometer: mounting, Kind of potentiometer: single turn, Height: 6.86mm, Body dimensions: 6.86x4.83x6.86mm, Power: 0.5W, Resistance: 500Ω, Number of electrical turns: 1, Temperature coefficient: 100ppm/°C, Track material: cermet.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
25SR500LF Виробник : TT ELECTRONICS Category: Single turn THT trimmers
Description: Potentiometer: mounting; single turn; 500Ω; 500mW; ±10%; linear
Mounting: THT
Operating temperature: -55...125°C
Tolerance: ±10%
Characteristics: linear
Type of potentiometer: mounting
Kind of potentiometer: single turn
Height: 6.86mm
Body dimensions: 6.86x4.83x6.86mm
Power: 0.5W
Resistance: 500Ω
Number of electrical turns: 1
Temperature coefficient: 100ppm/°C