25TTS08STRL
25TTS08STRL Vishay General Semiconductor - Diodes Division
25TTS.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: SCR 800V 25A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 45 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 350A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.25 V
Current - Off State (Max): 500 µA
Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK)
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 25 A
Voltage - Off State: 800 V
Написати відгук
Description: SCR 800V 25A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 100 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 45 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 350A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 16 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.25 V, Current - Off State (Max): 500 µA, Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK), Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 25 A, Voltage - Off State: 800 V.