280-D50N3XE
280-D50N3XE c3controls
c3controls-Product-Specifications-Definite-Purpose-Contactors.pdf
Виробник: c3controls
Description: 3 Pole, 50A, 208-240V AC (50/60
Features: Insulation - Class B
Packaging: Tape & Box (TB)
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 208 ~ 240VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 50 A
Switching Voltage: 277VAC - Max
Must Release Voltage: 40 VAC
Must Operate Voltage: 177 VAC
на замовлення 200 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 3 Pole, 50A, 208-240V AC (50/60, Features: Insulation - Class B, Packaging: Tape & Box (TB), Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 208 ~ 240VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Termination Style: Screw Terminal, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 50 A, Switching Voltage: 277VAC - Max, Must Release Voltage: 40 VAC, Must Operate Voltage: 177 VAC.