2SEPC100MZ
2SEPC100MZ Panasonic Electronic Components
2SEPC100MZ
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 2.5V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 209 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.18 A @ 100 kHz
на замовлення 342 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 2.5V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 209 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.18 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції 2SEPC100MZ
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
2SEPC100MZ 2SEPC100MZ Виробник : Panasonic AAB8000C247-1131709.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5volts 100uF ESR 7mohm
товару немає в наявності
2SEPC100MZ Виробник : PANASONIC AAB8000C247.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 100uF; 2VDC; THT; ±20%; Ø5x9mm; Pitch: 2mm; 5000h
Type of capacitor: polymer
Capacitance: 100µF
Operating voltage: 2V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø5x9mm
Manufacturer series: OS-CON SEPC
Impedance: 7mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 5mm
Height: 9mm
Service life: 5000h
Terminal pitch: 2mm
Operating current: 4.18A