2SEPC560MX+TSS
2SEPC560MX+TSS Panasonic Electronic Components
2SEPC560MX
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 235 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 100 kHz
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 235 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 100 kHz.
Інші пропозиції 2SEPC560MX+TSS
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
2SEPC560MX+TSS 2SEPC560MX+TSS Виробник : Panasonic 2SEPC560MX Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5volts 560uF ESR 8mohm
товару немає в наявності
2SEPC560MX+TSS Виробник : PANASONIC AAB8000C247.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 560uF; 2VDC; THT; ±20%; Ø8x9mm; Pitch: 3.5mm
Type of capacitor: polymer
Capacitance: 560µF
Operating voltage: 2V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø8x9mm
Manufacturer series: OS-CON SEPC
Impedance: 8mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 8mm
Height: 9mm
Service life: 5000h
Terminal pitch: 3.5mm
Operating current: 4.7A