2SJ058200L
2SJ058200L Panasonic Electronic Components
2SJ0582.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: MOSFET P-CH 200V 2A U-G2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: P-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2Ohm @ 1A, 10V
Power Dissipation (Max): 1W (Ta), 10W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA
Supplier Device Package: U-G2
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 400 pF @ 20 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: MOSFET P-CH 200V 2A U-G2, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: P-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 2A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 2Ohm @ 1A, 10V, Power Dissipation (Max): 1W (Ta), 10W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 1mA, Supplier Device Package: U-G2, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 200 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 400 pF @ 20 V.