Продукція > SANYO > 30A01C-TB-E
30A01C-TB-E
30A01C-TB-E Sanyo
ONSMS37282-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: Sanyo
Description: TRANS PNP 30V 0.3A 3-CP
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: PNP
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 220mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 200 @ 10mA, 2V
Frequency - Transition: 520MHz
Supplier Device Package: 3-CP
Current - Collector (Ic) (Max): 300 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 30 V
Power - Max: 300 mW