3310C-002-103
3310C-002-103 Bourns Inc.
3310.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±20%
Features: Sealed
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Mounting Type: Panel Mount
Termination Style: PC Pins
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.500" (12.70mm)
Actuator Type: Slotted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm)
Resistive Material: Conductive Plastic
Taper: Linear
Rotation: 300°
Number of Gangs: 1
Part Status: Obsolete
Number of Turns: 1.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±20%, Features: Sealed, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.500" (12.70mm), Actuator Type: Slotted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 300°, Number of Gangs: 1, Part Status: Obsolete, Number of Turns: 1.0.