3310Y-112-103 Bourns Inc.
3310 SERIES.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Resistance (Ohms): 10k
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±20%
Features: Sealed
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.750" (19.05mm)
Actuator Type: Flatted
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm)
Написати відгук
Description: POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR, Resistance (Ohms): 10k, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±20%, Features: Sealed, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±1000ppm/°C, Adjustment Type: Top Adjustment, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: PC Pins, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.750" (19.05mm), Actuator Type: Flatted, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm), Resistive Material: Conductive Plastic, Taper: Linear, Rotation: 300°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.