Продукція > BOURNS INC. > 3862C-201-502A
3862C-201-502A
3862C-201-502A Bourns Inc.
3862.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR
Resistance (Ohms): 5k
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±150ppm/°C
Bushing Thread: 1/4-32
Actuator Length: 0.625" (15.88mm)
Actuator Type: Round
Built in Switch: None
Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm)
Написати відгук
Description: POT 5K OHM 1W CERMET LINEAR, Resistance (Ohms): 5k, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±150ppm/°C, Adjustment Type: User Defined, Mounting Type: Panel Mount, Termination Style: Solder Lug, Bushing Thread: 1/4-32, Actuator Length: 0.625" (15.88mm), Actuator Type: Round, Built in Switch: None, Actuator Diameter: 0.125" (3.18mm), Resistive Material: Cermet, Taper: Linear, Rotation: 295°, Number of Gangs: 1, Number of Turns: 1.0.