40CPQ015
40CPQ015 SMC Diode Solutions
40CPQ015%20N1707%20REV.B.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY GP 15V 20A TO-247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 420 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10.5 mA @ 15 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARRAY GP 15V 20A TO-247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 420 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10.5 mA @ 15 V.