Продукція > PORTESCAP > 42M048C1B-R16
42M048C1B-R16
42M048C1B-R16 Portescap
42MR%20Wiring%20Diagram.pdf
Виробник: Portescap
Description: STEP MOTOR PM GEARED BIPOLAR 5V
Features: Round Shaft
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm)
Type: Permanent Magnet Gear Motor
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 1.5°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 11.9 / 84
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.093" (2.36mm)
Mounting Hole Spacing: 1.880" (47.63mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.469" (11.92mm)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 550 mA
Coil Resistance: 9.1 Ohms
Steps per Revolution: 240.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STEP MOTOR PM GEARED BIPOLAR 5V, Features: Round Shaft, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 5VDC, Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm), Type: Permanent Magnet Gear Motor, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 1.5°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 11.9 / 84, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.093" (2.36mm), Mounting Hole Spacing: 1.880" (47.63mm), Length - Shaft and Bearing: 0.469" (11.92mm), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 550 mA, Coil Resistance: 9.1 Ohms, Steps per Revolution: 240.0.