42M048C1B
42M048C1B Portescap
42M%20Series%20Wiring%20Diagram.pdf
Виробник: Portescap
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 5V
Packaging: Bulk
Features: Round Shaft
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm)
Type: Permanent Magnet
Accuracy: ±15%
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 7.5°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 11.9 / 84
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.950" (49.48mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.450" (11.43mm)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 550 mA
Coil Resistance: 9.1 Ohms
Steps per Revolution: 48.0
на замовлення 109 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 5V, Packaging: Bulk, Features: Round Shaft, Voltage - Rated: 5VDC, Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm), Type: Permanent Magnet, Accuracy: ±15%, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 7.5°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 11.9 / 84, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.950" (49.48mm), Length - Shaft and Bearing: 0.450" (11.43mm), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 550 mA, Coil Resistance: 9.1 Ohms, Steps per Revolution: 48.0.