42M048C2U
42M048C2U Portescap
42M%20Series%20Wiring%20Diagram.pdf
Виробник: Portescap
Description: STEPPER MOTOR PM UNIPOLAR 12V
Packaging: Bulk
Features: Round Shaft
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm)
Type: Permanent Magnet
Accuracy: ±6.66%
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 7.5°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 9.4 / 66.2
Coil Type: Unipolar
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.950" (49.48mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.450" (11.43mm)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 230 mA
Coil Resistance: 52.4 Ohms
Steps per Revolution: 48.0
на замовлення 96 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STEPPER MOTOR PM UNIPOLAR 12V, Packaging: Bulk, Features: Round Shaft, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm), Type: Permanent Magnet, Accuracy: ±6.66%, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 7.5°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 9.4 / 66.2, Coil Type: Unipolar, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.950" (49.48mm), Length - Shaft and Bearing: 0.450" (11.43mm), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 230 mA, Coil Resistance: 52.4 Ohms, Steps per Revolution: 48.0.