42M100B1B
42M100B1B Portescap
specifications_42m100b.pdf?rev=c90db1d290714659b1aef32761a07a72
Виробник: Portescap
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 5V
Packaging: Bulk
Features: Round Shaft
Voltage - Rated: 5VDC
Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm)
Type: Permanent Magnet
Accuracy: ±11%
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 3.6°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 7 / 49.4
Coil Type: Bipolar
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.950" (49.48mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.450" (11.43mm)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 400 mA
Coil Resistance: 12.5 Ohms
Steps per Revolution: 100.0
на замовлення 44 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 5V, Packaging: Bulk, Features: Round Shaft, Voltage - Rated: 5VDC, Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm), Type: Permanent Magnet, Accuracy: ±11%, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 3.6°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 7 / 49.4, Coil Type: Bipolar, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.950" (49.48mm), Length - Shaft and Bearing: 0.450" (11.43mm), Part Status: Active, Current Rating (Amps): 400 mA, Coil Resistance: 12.5 Ohms, Steps per Revolution: 100.0.