42M100B2U
42M100B2U Portescap
Виробник: Portescap
Description: STEPPER MOTOR PM UNIPOLAR 12V
Packaging: Bulk
Features: Round Shaft
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm)
Type: Permanent Magnet
Accuracy: ±11%
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Termination Style: Wire Leads
Step Angle: 3.6°
Torque - Holding (oz-in / mNm): 6.4 / 45.2
Coil Type: Unipolar
Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm)
Mounting Hole Spacing: 1.950" (49.48mm)
Length - Shaft and Bearing: 0.450" (11.43mm)
Current Rating (Amps): 160 mA
Coil Resistance: 75 Ohms
Steps per Revolution: 100.0
на замовлення 60 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: STEPPER MOTOR PM UNIPOLAR 12V, Packaging: Bulk, Features: Round Shaft, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Round - 1.650" Dia (42.00mm), Type: Permanent Magnet, Accuracy: ±11%, Operating Temperature: -20°C ~ 70°C, Termination Style: Wire Leads, Step Angle: 3.6°, Torque - Holding (oz-in / mNm): 6.4 / 45.2, Coil Type: Unipolar, Diameter - Shaft: 0.118" (3.00mm), Mounting Hole Spacing: 1.950" (49.48mm), Length - Shaft and Bearing: 0.450" (11.43mm), Current Rating (Amps): 160 mA, Coil Resistance: 75 Ohms, Steps per Revolution: 100.0.