44A0111-16-9-L183
44A0111-16-9-L183 TE Connectivity Raychem Cable Protection
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=44A0111&DocType=Customer+Drawing&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HOOK-UP DL STRND 16AWG WHITE
Packaging: Spool
Voltage: 600V
Length: 5000' (1524.0m)
Wire Gauge: 16 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyvinyl Fluoride (PVF)
Conductor Strand: 19/29
Operating Temperature: -65°C ~ 150°C
Cable Type: Hook-Up, Dual Wall
Jacket (Insulation) Diameter: 0.072" (1.83mm)
Jacket (Insulation) Thickness: 0.0031" (0.080mm)
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: White
Написати відгук
Description: HOOK-UP DL STRND 16AWG WHITE, Packaging: Spool, Voltage: 600V, Length: 5000' (1524.0m), Wire Gauge: 16 AWG, Jacket (Insulation) Material: Polyvinyl Fluoride (PVF), Conductor Strand: 19/29, Operating Temperature: -65°C ~ 150°C, Cable Type: Hook-Up, Dual Wall, Jacket (Insulation) Diameter: 0.072" (1.83mm), Jacket (Insulation) Thickness: 0.0031" (0.080mm), Conductor Material: Copper, Tinned, Jacket Color: White, Qualification: MIL-W-81044 and MIL-C-27500.