Продукція > KEMET > 44PKGR6250RASJ
44PKGR6250RASJ KEMET
Виробник: KEMET
Description: 6.20UF 750V
Tolerance: ±5%
Features: Long Life
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Chassis, Stud Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Applications: Power Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 1.378" (35.00mm)
Termination: Threaded, Male
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 440V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 9.803" (249.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 250 µF
Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm)
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 6.20UF 750V, Tolerance: ±5%, Features: Long Life, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can, Mounting Type: Chassis, Stud Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Applications: Power Factor Correction (PFC); Commutation; EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 1.378" (35.00mm), Termination: Threaded, Male, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 440V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 9.803" (249.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 250 µF, Size / Dimension: 3.346" Dia (85.00mm).