46W-NWR60H-NRO Visual Communications Company - VCC
40-Series-Datasheet.pdf
Виробник: Visual Communications Company - VCC
Description: PMI .250" LED 60V WIRE DIFF RED
Packaging: Bulk
Current: 9mA
Voltage: 60V
Type: LED
Millicandela Rating: 2800mcd
Termination Style: Wire Leads - 6" (152.40mm)
Lens Color: Red
Viewing Angle: 30°
Ratings: Vf (Typ), If (Max)
Panel Cutout Dimensions: 0.25" (6.35mm)
Wavelength - Peak: 634nm
Lens Transparency: Diffused
Lens Style: Round with Domed Top
Lens Size: 7.11mm Dia
Написати відгук
Description: PMI .250" LED 60V WIRE DIFF RED, Packaging: Bulk, Current: 9mA, Voltage: 60V, Type: LED, Millicandela Rating: 2800mcd, Termination Style: Wire Leads - 6" (152.40mm), Lens Color: Red, Viewing Angle: 30°, Ratings: Vf (Typ), If (Max), Panel Cutout Dimensions: 0.25" (6.35mm), Wavelength - Peak: 634nm, Lens Transparency: Diffused, Lamp Color: Red, Panel Cutout Shape: Round, Part Status: Obsolete, Lens Style: Round with Domed Top, Lens Size: 7.11mm Dia.